Jak typować baseball w zakładach bukmacherskich?

Baseball nie jest zaliczany do popularnych dyscyplin sportowych w kraju. Warto bowiem mieć świadomość, że w Polsce funkcjonują zaledwie trzy podstawowe ligi, w których łącznie występuje 20 zespołów. Oczywiście wspomniana statystyka zupełnie inaczej przedstawia się wśród zakładów bukmacherskich. Należy zadawać sobie sprawę, że bardzo duża liczba ludzi nie tylko pasjonuje się, ale również obstawia sporty amerykańskie, do których należy koniecznie zaliczyć ligę futbolu amerykańskiego – NFL czy wspomniany baseball. 

jak obstawiać baseball u bukmachera
Jak skutecznie obstawiać baseball w zakładach bukmacherskich?

Stany Zjednoczone są prawdziwą kolebką baseballu. Według szacunków podstawowe zasady tej dyscypliny sportowej, które obowiązują do dziś zostały spisane już w 1845 roku. Z kolei idea tej gry pochodzi od krykieta albo staroangielskiej gry rounders. Warto podkreślić także, że baseball niezwykle popularny jest również w takich krajach, jak Meksyk, Japonia i Kuba. 

Nie wszyscy typerzy mają jednak świadomość czym dokładnie powinno się sugerować podczas obstawiania meczów baseballa. Jakie kwestie gracze koniecznie muszą wziąć pod uwagę?

Na czym dokładnie polega specyfika obstawiania baseballu?

Typerzy powinni przede wszystkim mieć świadomość, aby nie obstawiać spotkań baseballu jeszcze przed znalezieniem odpowiednich informacji na temat danego spotkania. Należy zdawać sobie sprawę, że jest to bardzo specyficzna dyscyplina sportu. Koniecznie jest zatem zwrócenie uwagi na bardzo dużą liczbę czynników. Podczas typowania spotkań baseballu w STS gracz musi uwzględnić:

– miejsce rozgrywania spotkania – trzeba zdawać sobie sprawę, że zdecydowana większość zespołów zdecydowanie lepiej radzi sobie na własnym boisku

– zmęczenie – zmęczenie zawodników jest niezwykle istotnym czynnikiem. Typerzy muszą uwzględnić w swoich analizach fakt, że drużyny bardzo często muszą grać nawet przez trzy – cztery dni z rzędu. 

– serie – trzeba koniecznie zaznaczyć, że w baseballu znacznie częściej niż w innych dyscyplinach sportu występują serie zwycięstw lub porażek, np. Oakland Athletics w 2002 roku odniosło, aż 20 wygranych z rzędu.

obstawianie w zakładach bukmacherskich za darmo
Bonus 29 PLN bez depozytu w STS – Kod promocyjny: BETONLINE

– kadra – kadra każdej drużyny w baseballu liczy 25 zawodników. Rekomendowane jest zatem bardzo dokładne sprawdzenie, czy w kadrze na dane spotkanie są zawodnicy, którzy stanowią o sile zespołu. Zdecydowanie największą rolę odgrywać będą pitcherzy (rzucający);

– pogoda – należy zdawać sobie sprawę, że o wyniku w omawianej dyscyplinie sportu bardzo często decydują warunki atmosferyczne, polecane jest zatem szczegółowe sprawdzenie tej kwestii. Deszcz czy siła wiatru mogą mieć bowiem ogromne przełożenie na liczbę punktów. 

– faza sezonu – w zdecydowanej większości lig baseballu sezon kończy się fazą play-off. Drużyny, które mają zatem pewny w niej udział bardzo często nie podchodzą w pełni skoncentrowane do ostatnich meczów.

– pitcherzy i miotacze – rekomendowane jest bardzo dokładne sprawdzenie, który pitcher będzie zaczynał dane spotkanie. Koniecznie trzeba bowiem uwzględnić fakt, że młodzi pitcherzy mogą nie wytrzymać presji. 

– pitcher w AL i NL –  trzeba mieć świadomość, że pitcher w American League (AL) nie ma obowiązku uderzać piłki, z kolei w National League (NL) znajduje się w rotacji miotaczy;

– statystyki – baseball zaliczany jest do dyscyplin sportowych, które są mierzalne statystykami poszczególnych graczy. Ponadto analiza spotkania w zdecydowanej większości przypadków będzie polegała na spojrzeniu, a także właściwej interpretacji statystyk zarówno drużyn, jak i graczy. 

Gracze muszą sobie uświadomić, że baseball jest niezwykle matematyczną dyscypliną sportu. Na bazie statystyk graczy i drużyn bukmacherzy potrafią precyzyjnie ocenić wysokość poprawnych kursów jeżeli chodzi o prawdopodobieństwo wyniku. Baseball ma zatem najniższą marżę ze wszystkich dyscyplin sportowych, które można obstawiać u bukmacherów. 

betfan darmowy bonus bez depozytu
Polski bukmacher Betfan – oferta darmowych bonusów

W jaki sposób grać w baseball na żywo?

Mecze baseballa można obstawiać również na żywo. Konieczne jest jednak trzymanie się pewnych zasad:

– nie grać na chybił/trafił – nie można pod żadnym pozorem stawiać na mecze, które nie zostały odpowiednio przeanalizowane

– nie można kierować się emocjami – koniecznie trzeba odstawić na bok emocje, nie można pod ich wpływem obstawiać spotkań tej dyscypliny sportowej

– granie tylko za określoną część kapitału – nie można stawiać zakładu za całość zgromadzonego kapitału. Polecane jest stawianie na każdy zakład od 2 do 5% bankrollu

– granie wysokich kursów – koniecznie trzeba mieć świadomość, że w baseballu zdarza się bardzo dużo niespodzianek, opłaca się zatem stawiać na wysokie kursy. Nie jest z kolei rekomendowane granie kursów charakteryzujących się bardzo niskim współczynnikiem.

– oglądanie meczów – warto starać się oglądać obstawiane mecze

– uważne śledzenie boiskowych wydarzeń i relacji na linii pałkarz (batter) – miotacz (pitcher)

Gdzie można znaleźć dobre typy na baseball? Jedyną stroną, na której zajdziemy typy bukmacherskie na baseball jest mlbpicks.info. To blog, na którym skuteczni typerzy publikują swoje analizy z basabella.

Baseball w zakładach bukmacherskich

Trzeba koniecznie mieć świadomość, że baseball jest zdecydowanie trudniejszym sportem do obstawiania niż mogłoby się wydawać. Osoba, która chciałaby skutecznie typować mecze omawianej dyscypliny sportu powinna przede wszystkim bardzo dokładnie zapoznać się z zasadami baseballu. W utrwaleniu wiedzy może doskonale pomóc oglądanie możliwie jak największej liczby spotkań. Należy również zdawać sobie sprawę, że w profesjonalnym typowaniu baseballu ogromną rolę będą odgrywały nie tylko statystyczne, ale również predykcyjne modele matematyczne.

Świetna znajomość matematyki oraz statystyki będzie w przypadku baseballu konieczna do osiągania zysków z obstawiania spotkań. Rekomendowane jest zatem potraktowanie bardzo poważnie analiz, gdyż bez nich szanse na zwycięstwo będą minimalne. Część graczy wychodzi nawet z założenia, że bazując na seriach w baseballu możliwe jest wygranie na obstawianiu meczów nawet bez specjalnej analizy. Funkcjonują bowiem systemy polegające na typowaniu zwycięstw określonej drużyny do skutku. W baseballu nie jest polecane korzystanie z metod progresywnych, ponieważ przy wystąpieniu bardzo długiej serii zwycięstw, strategia może w rezultacie doprowadzić do bankructwa. 

Zakłady bukmacherskie

Back to top button