Jak nie uzależnić się od hazardu?

Masz obawy przed zarejestrowaniem konta w jednym z bukmacherów, który całkowicie legalnie działa w Polsce? Boisz się bowiem, że możesz popaść w hazard i się od niego uzależnić? Jest to na pewno ciężka sprawa, która ogólnie wymaga leczenia i pomocy fachowców. Co zatem robić, aby do takiej sytuacji w żadnym razie nie dopuścić?

jak nie uzależnić się od hazardu
Problem uzależnienia hazardem jest widoczny, jak temu zapobiec?

Odpowiedni plan na grę

Zawsze trzeba mieć starannie przemyślany pod wieloma względami plan na grę. Pamiętaj, że zawodowcy wszystko dokładnie analizują. Nie ma możliwości, aby grali bez właściwego przygotowania. To także ma zaś odpowiednie znaczenie w kontekście braku uzależnienia. Na pewno osoby początkujące powinny pamiętać o tym, aby ustalić sobie, jak dużo czasu będą poświęcali na analizowanie oraz granie spotkań. Trzeba się tego potem sztywno trzymać. Jeśli założyłeś sobie, że np. w czwartek po pracy poświęcisz dwie godziny na grę w trybie live, to dąż do tego, aby tak się właśnie stało. Nawet jeśli okaże się, że po tym okresie stan konta był mniejszy niż na samym początku.

Często ludzie w takiej sytuacji mają zamiar się odgrywać. Wydają zatem pieniądze, które nie były ujęte w pierwotnym planie. Jeśli nie chcesz mieć żadnych problemów z hazardem, to musisz we wszystkim znaleźć odpowiedni balans. Gra w zakładach bukmacherskich może dawać szansę na relaks oraz spore wygrane. Trzeba jednak mieć wyznaczone cele oraz limity (choćby gotówkowe) i konsekwentnie się tego trzymać. Nawet, jeśli nie wszystko w danym okresie poszło po Twojej myśli.

Kontrolowanie wydatków na zakłady bukmacherskie

Osoby, które rozpoczynają swoją przygodę ze światem zakładów bukmacherskich powinny bardzo pilnować tematu zarządzania kapitałem. Każdy gracz musi wyznaczyć sobie ile np. pieniędzy w ciągu jednego miesiąca jest w stanie przeznaczyć na grę. Nie udało Ci się nic wygrać? Straciłeś wszystkie pieniądze? Czasami tak się zdarza. Pamiętaj jednak o tym, aby nie wpłacać więcej niż na samym początku sobie postanowiłeś. Chęć odegrania się nie może być bowiem silniejsza niż racjonalny, przemyślany plan na grę.

Zawsze powtarzamy, że warto wyznaczać sobie odpowiednie cele związane z osiągnięciem kwoty, która spowoduje zrealizowanie wypłaty. Wygrałeś taką sumę? W takim razie postępuj zgodnie z planem i wypłać zarobione pieniądze. Nawet, jeśli czujesz, że mógłbyś tym razem postawić dużo więcej gotówki i wygrać jeszcze więcej niż zazwyczaj. Dobry gracz jest ambitny, ale jednocześnie nie jest chciwy. To odpowiedni balans, który daje szanse na regularne zarobki osiągane we właściwy sposób. Jeśli będziesz zaś kontrolował grę na rozmaitych płaszczyznach, to nie musisz się obawiać uzależnienia.

Zakłady bukmacherskie

Back to top button