Jak najlepiej obstawiać mecze na żywo?

Świat bukmacherski ulega regularnym zmianom – to, co było w nim aktualne jeszcze kilkanaście lat, a nawet kilka miesięcy temu dziś może się okazać nieprawdziwe. Jedną z tych rzeczy jest typowanie na żywo, które jeszcze do niedawna było uważane za domenę zaawansowanych typerów, a teraz stanowi wybór również i tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sceną bukmacherską. W tym poradniku skupimy się na podstawowych metodach typowania spotkań na live. Po którą sięgnąć, by robić to efektywnie? Jakie zdarzenia i u kogo obstawiać na żywo? To wszystko opiszemy w tym poradniku.

jak najlepiej obstawiac na żywo
Jak skutecznie obstawiać zakłady na żywo?

Metody obstawiania na żywo

Choć nie ma jednej, idealnej i zawsze sprawdzającej się metody na typowanie zakładów na żywo, a swój własny jego styl musimy opracować na podstawie własnego doświadczenia, istnieje kilka podejść, które będą nam w tym w stanie pomóc. Poniżej przedstawiamy wybrane z nich:

  1. Metoda pierwsza polega na szukaniu valuebetów. Pomijamy w niej wszystkie opcje bukmacherskie o kursie niższym niż z góry przez nas określony, czekając na pomyłkę bukmachera – a te w modelu na żywo mogą pojawiać się nader często. Będąc bystrymi i reagując będziemy w stanie wykorzystać je na swoją korzyść – pamiętając, że buk nie może zmienić kursu na już zagranym kuponie (ale w ofercie na żywo już tak).
  2. Druga taktyka sprowadza się na wybieranie opcji „przedziałowych” – nie wskazujemy w nich dokładnie tego, co ma nastąpić, ale korzystamy z przedziałów poniżej / powyżej. Zwiększa to prawdopodobieństwo naszej wygranej, pozwala nam podjąć bardziej logiczną decyzję, ale też daje możliwość skorzystania ze stosunkowo wysokich kursów.
  3. Trzecia taktyka, którą chcemy opisać sprowadza do korzystania ze sztywnych statystyk – jeżeli zauważymy, że w spotkaniach danej ligi pierwsza bramka pada w 90% przypadków w pierwszym kwadransie, możemy to wykorzystać na swoją korzyść przy niektórych opcjach bukmacherskich.

29 PLN bez depozytu od STS!

Kod promocyjny: BETONLINE

Jakie zdarzenia najlepiej obstawiać w modelu na żywo?

Ciężko jest odpowiedzieć na pytanie, na których zdarzeniach powinniśmy się skupić przy zakładach na żywo. Logicznie byłoby wybrać te w obrębie dyscypliny, na której po prostu się znamy i którą lubimy śledzić i dokładnie takich rozgrywek w jej obrębie. Pozwoli to nam na przyjemniejsze dokonywanie analizy przedmeczowej, która również w przypadku spotkań na żywo ma kolosalne znaczenie.

Pamiętajmy bowiem, że nasza wiedza musi być jeszcze większa – zwłaszcza, że będziemy po nią sięgali spontanicznie. Wybierajmy zdarzenia o solidnych kursach – czasem nie warto zawracać sobie głowy meczami o bardzo niskich stawkach na większość opcji, które nas interesują. Pamiętajmy, że zakłady bukmacherskie na dane spotkanie (a przynajmniej stałą ich część) zwykle możemy sprawdzić jeszcze przed jego rozpoczęciem.

Zakłady na żywo i bukmacherzy z najlepszą ofertą na nie

W chwili obecnej każdy działający na naszym rynku bukmacher, czy to Betfan czy STS daje nam możliwość typowania spotkań na żywo. Jako że jednak wymaga to od niego pewnego rodzaju skupienia i zaangażowania w proces dodatkowego pracownika (kursy ustalane są na żywo przez prawdziwą osobę), opcja ta jest proponowana w przypadku niektórych spotkań, wybranych przez konkretnego buka. Prowadzi to do pewnego rodzaju rozbieżności w ofercie i tego, że różni bukmacherzy dają dostęp do różnych spotkań w modelu na żywo. Poniżej przedstawiamy tych, których propozycje właśnie pod tym względem są po prostu najbardziej kuszące.

gry karciane w betgames sts
Legalne gry karciane w Betgames od bukmachera STS

Uwaga! Pamiętajmy, że nasze konto możemy posiadać nawet u kilku bukmacherów – jest to rozwiązanie bardzo rozsądnie w przypadku spotkań obstawianych na żywo, bo daje nam dostęp do większej ich palety.

Zakłady na żywo w ofercie Fortuny

Oferta bukmachera Fortuna na zakłady na żywo jest bardzo rozbudowana. Co w niej najważniejsze, obejmuje nie tylko topowe wydarzenia z najpopularniejszych lig świata, ale i te z samego dołu tabeli. Co ciekawe, buk przedstawia najlepszą ofertę na spotkania na żywo w obrębie polskiej 1. Ligi. Legalny bukmacher Fortuna daje też możliwość korzystania z porządnych kursów, transmisji telewizyjnych (za darmo dla obstawiających) i wielu opcji bukmacherskich na większość ze spotkań.

Zakłady na żywo w ofercie STS

STS, a zatem obecny lider na polskim rynku bukmacherskim, nie odstaje ofertą od swojego głównego, opisanego wyżej konkurenta, wychodząc do swoich typerów z ciekawą ofertą na spotkania w obrębie koszykówki, piłki nożnej, siatkówki, piłki ręcznej, tenisa i wielu innych dyscyplin sportowych. Typowanie na żywo odbywa się u niego sprawnie i przyjemnie, również za sprawą darmowych transmisji telewizyjnych dla obstawiających. Oferta STS na zakłady na żywo pod wieloma względami jest bezkonkurencyjna – a na pewno po prostu godna uwagi.

Zakłady na żywo w ofercie Betclic

Nieco inaczej do swojej oferty zakładów na żywo podchodzi Betclic, który oferuje dostęp do największej ilości rynków w obrębie większości dyscyplin. Pozwala na typowanie na żywo szerokiej palety spotkań sportowych, często znacznie szerszej niż ta oferowana przez konkurencję – nadrabia tym samym brak możliwości oglądania transmisji w jego obrębie.

Zakłady bukmacherskie

Back to top button